Formaţia Petrolul Ploieşti a învins, joi, la Buftea, cu scorul de 3-2, echipa Unirea Constanţa, într-un meci din ultima etapă a sezonului regular al Ligii 2.

Au marcat Niţă ’16 şi Trif ’49 pentru Unirea, respectiv Diarra ’18, ’24 şi Măzărache ’58 pentru Petrolul.

Meciul a fost întrerupt aproximativ 20 de minute din cauza unei pene de curent care a survenit în minutul 19.

Partidele Politehnica Timişoara – Hermannstadt, FC Buzău – Concordia Chiajna, Politehnica Iaşi – Astra, Metaloglobus Bucureşti – CSA Steaua, Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Braşov, Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CA Comunal Şelimbăr, Dacia Unirea Brăila – Unirea Dej şi Unirea Slobozia – Ripensia Timişoara vor avea loc sâmbătă, iar confruntarea Universitatea Cluj – Dunărea Călăraşi este programată duminică.

Petrolul este lider în clasament, cu 49 de puncte, în timp ce Unirea Constanţa este pe 17, cu 11 puncte.