Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 2-2, meciul cu Panathinaikos Atena, în etapa a şaptea din Stoiximan Super League.

PAOK a deschis scorul la un contraatac, în minutul 19, când Zivkovic a centrat de pe dreapta, Konstantelias a lăsat mingea pentru Brandon Thomas şi acesta l-a învins pe portarul gazdelor, Brignoli.

Sebastian Palacios a egalat în minutul 32, dar oaspeţii nu au renunţat şi Zivkovic a adus din nou în avantaj echipa lui Răzvan Lucescu, în minutul 58.

PAOK părea că se îndreaptă spre victorie, dar Panathinaikos a egalat în minutul 90+6, prin Alexander Jeremejeff.

În clasament, PAOK rămâne pe locul al doilea cu 14 puncte, cu un punct în faţa lui Panathinaikos, care are 13 şi ocupă poziţia a treia.