Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, marţi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Poli Timişoara, într-un meci din etapa a XII-a a play-out-ului Ligii I, la care de la gazde a fost eliminat Pedro Henrique, iar tehnicianul gorjenilor, Flavius Stoican, a fost trimis în tribună.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Păcurar, în minutul 19.

0-1: Păcurar a înscris din şase metri, profitând de faptul că Straton a respins în direcţia sa mingea după un şut al lui Batin.

În minutul 41, Pedro Henrique, de la gazde, a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

În minutul 67, tehnicianul Flavius Stoican a fost trimis în tribună de George Găman. Tehnicianul a refuzat iniţial să părăsească terenul, dar în cele din urmă, după aproape două minute, a plecat în tribună.

Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Cânu, Scutaru (Ignea '74), Şeroni - Soljici, Artean - Bărbuţ, M. Croitoru (Drăghici '75), Fucek (Doman '74) - P. Henrique. Antrenor: Ionuţ Popa.

Pandurii Târgu Jiu: L. Popescu - G. Negoiţă, Erico Da Silva, Ene, Buşu (Nwabueze '61) - Cioinac, Stana (Zaina '68) - Firţulescu (Surugiu '53), P. Păcurar, Y. Hamed - Batin. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Cânu '15, Pedro Henrique '34, '41, Străuţ '55, Fucek '70, Straton '85, Şeroni '88 / Buşu '37, Batin '42, Firţulescu '45, L. Popescu '84, Negoiţă '90+1, Zaina '90+7

Cartonaş roşu: Pedro Henrique '41

Arbitri: George Găman - Ovidiu Artene, Mircea Orbuleţ - Florin Mihai Marcu

Observatori: Ioan Onicaş, Dan Potocianu