Oţelul Galaţi anunţă că a prelungit contractul unuia dintre jucătorii săi

Oţelul Galaţi anunţă că a prelungit contractul unuia dintre jucătorii săi

Oţelul Galaţi a anunţat, miercuri, că a ajuns la un acord pentru prelungirea contractului jucătorului Denis Marian Bordun, tânăr fotbalist format în cadrul clubului gălăţean.

Bordun a semnat prelungirea contractului cu SC Oţelul Galaţi până la data de 30 iunie 2029.

Denis Bordun, în vârstă de 20 de ani, este produs al academiei Oţelul Galaţi, făcând parte din loturile de juniori ale clubului nostru, dar şi din lotul echipei de seniori în perioadele petrecute în Liga 3 şi Liga 2. În sezonul 2024/2025, acesta a fost împrumutat la Unirea Braniştea, unde a acumulat experienţă şi minute importante de joc. După revenirea din împrumut, Bordun a făcut pasul şi a debutat în Superliga României la data de 20 iulie 2025, în deplasarea de la Farul Constanţa, meci disputat în cadrul etapei 2 a actualului sezon.

În actuala stagiune, Denis Marian Bordun a evoluat în 13 partide, reuşind să înscrie două goluri şi să ofere o pasă decisivă, confirmând progresul şi potenţialul său de dezvoltare.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră