Echipa franceză OGC Nice a încheiat la egalitate, duminică, meciul disputat în deplasare, la Auxerre, scor 1-1, în etapa a 11-a din Ligue 1.

Fără Rareş Ilie, lăsat pe banca de rezerve, Nice a făcut un rezultat de egalitate cu Auxerre, în deplasare, scor 1-1. Delort a deschis scorul în minutul 19, însă gazdele au egalat prin Da Costa, în minutul 41. Nice rămâne pe locul 13 în clasament, cu 12 puncte.

Rezultatele înregistrate duminică, în etapa a 11-a din Ligue 1:

Toulouse – Angers 3-2; FC Nantes – Brest 4-1; Troyes – Ajaccio 1-1; Rennes – Olympique Lyon 3-2; Auxerre – OGC Nice 1-1; AS Monaco – Clermont Ferrand 1-1.