MotoGP: Marco Bezzecchi a câştigat Marele Premiu al SUA

MotoGP: Marco Bezzecchi a câştigat Marele Premiu al SUA

Motociclistul italian Marco Bezzecchi (Aprilia) s-a impus duminică în Marele Premiu al SUA la MotoGP, pe circuitul de la Austin (Texas).

Marco Bezzecchi (Aprilia) a fost cel mai bun pe circuitul de la Austin în ciuda unei penalizări care l-a retrogradat pe grila de start până pe poziţia a patra, în urma lui Di Giannantonio, Acosta şi Bagnaia. Bezzecchi a controlat cursa de la început până la sfârşit. Locul secund a fost ocupat de spaniolul Jorge Martin (Aprilia), iar pe 3 a venit un alt spaniol, Pedro Acosta (KTM).

Cu victoria din Statele Unite, Bezzecchi este lider în clasamentul general, cu 81 de puncte, urmat de fostul număr unu, Jorge Martin, care are 77 de puncte.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor