Monica Niculescu şi Jelena Ostapenko, în turul al doilea al probei de dublu de la French Open

Monica Niculescu şi Jelena Ostapenko, în turul al doilea al probei de dublu de la French Open

Petrechea Monica Niculescu/Jelena Ostapenko (România/Letonia), cap de serie numărul 12, s-a calificat, joi, în turul al doilea al turneului de la Roland Garros.

Ele au trecut, în prima rundă, cu scorul de 6-0, 6-3, de echipa Marta Kostyuk/Viktoria Kuzmova (Ucraina/Slovacia).

În faza următoare, învingătoarele vor da piept cu cuplul Nao Hibino/Oksana Kalaşnikova (Japonia/Georgia)

Calificarea în turul al doilea este recompensată cu un premiu total de 17.250 de euro şi cu câte 130 de puncte WTA.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră