Alexandru Mitriţă a marcat, sâmbătă, un gol pentru echipa New York City FC în meciul câştigat, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei San Jose Earthquakes, în MLS.

Mitriţă, integralist la New York City FC, a înscris golul de 2-1, în minutul 43. Primul gol al gazdelor a fost marcat de Parks ’40, iar pentru oaspeţi a înscris Wondolowski ’20.

În Grecia, Panetolikos, cu Vlad Morar pe teren din minutul 60, a fost învinsă în deplasare de OFI Creta, scor 3-1.  Morar a marcat golul oaspeţilor, în minutul 69. Panetolikos a jucat în inferioritate numerică din minutul 29, când a fost eliminat Biai. Pentru învingători au înscris Tsilianidis ’54, ’85 şi Manos ’61.