Formaţia Al Raed, antrenată de Marius Şumudică, a învins, luni, în deplasare, cu 2-1, echipa Al Batin, într-un meci din etapa a zecea a campionatului Arabiei Saudite, în care Alexandru Mitriţă a înscris golul care a stabilit scorul final.

Mitriţă a marcat în minutul 57, după ce în minutul 31 Al Raed deschisese scorul prin El Berkaoui şi Al Batin egalase prin Al Shammari în minutul 49.

Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 82. Celălalt jucător român de la Al Raed, Silviu Lung Jr., a fost integralist.

Al Raed ocupă locul 11 în clasament, cu 12 puncte, în timp ce Al Batin este pe ultima poziţie, cu doar un punct.