Mircea Rednic a suferit un infarct la meciul cu FCSB. Care este starea tehnicianului

Mircea Rednic a suferit un infarct la meciul cu FCSB. Care este starea tehnicianului
FOTO: Facebook UTA Arad

Clubul UTA Arad anunţă că tehnicianul Mircea Rednic a suferit un infarct miocardic în timpul meciului de pe teren propriu cu FCSB.

“Astăzi, în urma unui control amănunţit, medicii au decis să-i monteze un stent şi să-l ţină sub supraveghere la Spitalul Judeţean, pentru următoarele zile”, a precizat UTA, miercuri, într-un comunicat.

Rednic va reveni alături de echipă după aproximativ o săptămână, în funcţie de starea medicală de la acel moment.

UTA Arad a învins FCSB, luni seară, scor 2-1, în etapa a şaptea a Superligii.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră