Meciul dintre echipa cehă Slovacko şi echipa germană FC Koln, din cadrul etapei a cincea a grupelor Conference League, a fost suspendată definitiv joi seara, din cauza ceţii. Meciul se va relua vineri.

Partida disputată pe Stadionul Orăşenesc din Uherské Hradiště, a început cu peste 70 de minute întârziere, din cauza unei ceţi groase care acoperise terenul de joc.

Însă după şapte minute de joc, arbitrul georgian Giorgi Kruashvili a decis să fluiere întreruperea partidei pentru că vizibilitatea la nivelul terenului era extrem de redusă.

Conform unui anunţ făcut de UEFA, pe site-ul oficial, partida se va relua vineri, de la ora 14:00, ora României, începând cu minutul 7:01, de la scorul de 0-0.