Mirel Rădoi, antrenorul echipei CS Universitatea Craiova, a părăsit interviul TV de după meciul cu Rapid cu lacrimi în ochi, pentru înfrângerea suferită de formaţia sa, scor 1-2.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

„Mi-e greu să-mi găsesc cuvintele cu atât mai mult să descriu ce simt. Trebuie să acceptăm ceea ce n-am făcut. Nu am făcut nimic!

Nu ştiu dacă aş putea descrie trăirile oamenilor sau felul nostru de a fi în teren. Am fost aici, dar nu am fost. Am fost prezenţi, dar probabil că doar fizic, emoţional şi tactic am fost în altă parte.

Evenimente
26 mai Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României

Nu ştiu să găsesc calea prin care să-mi găsesc echilibrul, să am grijă la cuvinte şi să o fac în aşa fel încât jucătorii să nu simtă gândurile mele.

E o umilinţă şi nu mă refer la rezultat. Felul de a aborda o partidă aşa, mi-e greu să-l înţeleg. Am mai întâlnit o asemenea umilinţă la 0-4 cu Norvegia, dar atunci diferenţa era foarte mare între noi şi Haaland. Acum nu pot să o înţeleg”, a declarat Rădoi înainte de a pleca de la interviu cu ochii în lacrimi.

 

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.