Fotbalistul echipei Gaziantep FK, Alexandru Maxim, a înscris două goluri, duminică, în meciul câştigat de formaţia pregătită de Marius Şumudică, cu scorul de 5-1, în faţa grupării la care este legitimat Paul Papp, Sivasspor, în etapa a XX-a a campionatului Turciei. Sivasspor este lider în clasament.

Maxim a marcat în minutele 4 şi 44. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Demir ’39, Diarra ’78 şi Ozer ’86. Pentru Sivasspor a marcat Arslan, în minutul 31.

Alexandru Maxim a jucat până în minutul 81, iar celălalt român de la Gaziantep FK, Alin Toşca, a fost integralist. La Sivasspor, Papp a fost rezervă.

Sivasspor ocupă locul 1 în clasament, cu 41 de puncte, iar Gaziantep FK este pe nouă, cu 27 de puncte.