Jucătorii Maria Daciana Ciubotaru şi Mihai Alexandru Coman au fost eliminaţi, marţi, în turul doi al probelor de simplu junori de la Australian Open.
În turul doi la simplu juniori, Mihai Alexandru Coman, cap de serie 5, a fost învins de polonezul Tomasz Berkieta, scor 7-6 (7/4), 6-1, după o oră şi 20 de minute de joc.
Tot în turul doi, dar la junioare, Maria Daciana Ciubotaru, venită din calificări, a fost învinsă de spotiva Ena Koike, cap de serie 11, scor 6-2, 6-4, după o oră şi 17 minute de joc.
26 mai - Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie - Perspectivele macroeconomice și fiscale ale României

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.