Antrenorul formaţiei CS Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, luni seară, că echipa sa merge şi este completă, după meciul cu CFR Cluj, scor 0-0, din etapa a X-a a Ligii I.
"Nu e o problemă că Mitriţă a ratat penalty. Echipa a jucat bine, nu sunt probleme. Eu cred că meritam victoria, am avut multe ocazii. Acum ne gândim la meciul care urmează, despre titlu vorbim în mai. Important e că echipa merge, e completă. Dar necesită timp ca să construim", a spus Mangia la Digisport.
Formaţia CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei CS Universitatea Craiova, în etapa a X-a a Ligii I.Mitriţă a ratat un penalti pentru craioveni în minutul 85.
În minutul 85, Mitriţă a trimis peste poartă şutul din lovitură de la 11 metri, penaltiul fiind acordat după un henţ al lui Camora.




























