Echipa engleză Manchester United a învins joi, pe teren propriu, formaţia Aston Villa, scor 4-2, într-un meci din turul al treilea al Cupei Ligii engleze.

După o primă repriză fără goluri. Aston Villa a deschis scorul pe stadionul Old Trafford, în minutul 48, prin Ollie Watkins. United a egalat imediat. În minutul 49, prin Martial, dar oaspeţii au trecut din nou în avantaj în minutul 62, când Diogo Dalot a marcat în propria poartă.

Manchester United a egalat prin Rashford, în minutul 67, şi au trecut pentru prima oară la conducere în minutul 78, la golul lui Bruno Fernandes. McTominay a înscris ultimul gol al partidei, pentru Manchester United – Aston Villa 4-2 rezultat final.