Formaţia Manchester City s-a calificat în sferturile Cupei Ligii Angliei, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Southampton.
Tot în sferturi a ajuns şi Everton, după 2-0 cu Watford.
Celelalte echipe din sferturi sunt Leicester City, Colchester United şi Oxford United.
Alte trei meciuri din optimi sunt programate miercuri.




























