Lupte: Alexandra Anghel, vicecampioană europeană la Tirana

Lupte: Alexandra Anghel, vicecampioană europeană la Tirana

Sportiva Alexandra Anghel a câştigat, joi, medalia de argint a categoriei 76 kg la Campionatul European de lupte de la Tirana.

Alexandra Anghel a cedat în finală în faţa Anastasiei Alpyeyeva (Ucraina), campioana Europeană en-titre, cu scorul de 2-6.

Descoperită la Craiova de Aurel Cimpoeru, în prezent legitimată la CSA Steaua Bucureşti, Alexandra Anghel, prin ambiţia şi dedicarea sa, confirmă că merită din plin să fie în elita europeană, notează FR Lupte pe Facebook.

Tot joi, Andreea Ana a câştigat o medalie de aur şi Alina Vuc şi Kateryna Zelenykh au obţinut medalii de bronz.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră