Formaţia Ludogoreţ Razgrad a debutat cu remiză în grupa A a Ligii Campionilor, scor 1-1, cu FC Basel, la echipa bulgară Cosmin Moţi fiind integralist, în timp ce Claudiu Keşeru a fost rezervă.

Golul echipei Ludogoreţ a fost marcat de Cafu, în minutul 45, iar pentru FC Basel a înscris Steffen '79.

Rezultate complete din partidele disputate, marţi, în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor:

Bayern München (Germania) - FK Rostov  5-0

Au marcat: Lewandowski '28 (penalti), Muller '45+2, Kimmich '53, '60, Bernat '90

La FK Rostov, Andrei Prepeliţă a intrat pe teren în minutul 64, în locul lui Azmoun.

PSV Eindhoven (Olanda) - Atlético Madrid (Spania)  0-1

A marcat: Saul '43.