Mijlocaşul brazilian Lucas Leiva a declarat că Lazio merita măcar un egal în meciul cu FCSB, scor 0-1, din turul 16-imilor Ligii Europa.

"A fost un meci foarte greu, meritam măcar un egal. Astmofera a fost foarte bună, ştiam că este un stadion cu atmosferă încinsă, că suporterii vor susţine echipa. Mai avem 90 de minute în care putem întoarce acest scor. Trebuie să credem în continuare în calificare", a declarat Leiva la Pro X.

Echipa FCSB a învins, joi seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia lui Ştefan Radu, Lazio Roma, în prima manşă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa. Golul a fost marcat de Gnohere, în minutul 29.

Returul va avea loc joia viitoare, la Roma.