Argentinianul Lionel Messi a marcat pentru Inter Miami în meciul de pe teren propriu cu Colorado Rapids, scor 2-2 în MLS, la revenirea după accidentare.

Argentinianul a ratat patru meciuri din cauza unei probleme la tendon şi a intrat pe teren în repriza secundă, când echipa sa era condusă cu 1-0 (gol Navarro ’45 – penalti). El a egalat în minutul 57.

Pentru Inter Miami a înscris şi Afonso ’60, iar scorul final a fost stabilit de Bassett de la oaspeţi, în minutul 88.

"Ceea ce a făcut Leo este ceva obişnuit pentru el, ceea ce provoacă în echipa noastră, în coechipierii săi, în oameni", a declarat antrenorul echipei din Miami, Gerard Martino. "Cel mai important lucru este că s-a simţit confortabil, s-a simţit bine, s-a simţit liber. Acest lucru îl va ajuta să fie mai încrezător”.