Echipa franceză PSG a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-0, formaţia Reims, într-un meci din etapa a 12-a din Ligue 1. Toate cele trei goluri ale oaspeţilor au fost marcate de Kylian Mbappe.

Deşi a învins la Reims cu 3-0, parizienii nu au avut un meci uşor pe Stade August Delaune II. Portarul Gianluigi Donnarumma având serios de lucru pe parcursul celor 90 de minute ale jocului. Kylian Mbappe a reuşit tripla, înscriind în minutele 3, 59 şi 82, el având la activ şi o bară.

Mbappe este golgeterul campionatului francez, cu 13 goluri. În clasament, PSG e pe primul loc, cu 27 de puncte, iar Reims e pe 4, cu 20 de puncte.