Echipa franceză Paris SG a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia FC Toulouse, în etapa a doua din Ligue 1. Mbappe a înscris golul parizienilor.

Luis Enrique nu a început meciul de la Toulouse cu cei doi jucători nou veniţi la antrenamente, Mbappe şi Dembele. Însă, în ciuda dominării pe care a exercitat-o, PSG nu a reuşit să marcheze.

Antrenorul campioanei Franţei a schimbat în minutul 51, când i-a introdus în teren pe Mbappe şi Dembele. Cei doi au avut ocazii, dar golul a venit din penalti, în minutul 62. Mbappe a obţinut lovitura de pedeapsă şi a transformat-o, pentru 1-0.

Gazdele au reuşit egalarea în minutul 87, tot din penalti, prin Zakaria Aboukhlal, şi meciul s-a încheiat 1-1.

PSG este pe locul opt în Ligue 1, cu două puncte.