Echipa franceză Olympique Marseille a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Auxerre, cu portarul român Ionuţ Radu integralist.

Auxerre a deschis scorul la Marsilia, prin Birama Toure, în minutul 32, iar gazdele au reuşit să egaleze târziu, în minutul 74, prin Cengiz Under. A fost însă un gol care le-a turnat plumb în picioare oaspeţilor şi Alexis Sanchez a marcat golul victoriei pentru gazde în minutul 76.

Ionuţ Radu a jucat tot meciul pentru Auxerre. În clasament Marseille se află pe locul secund, cu 67 de puncte, la opt puncte de liderul PSG.

Auxerre se află pe locul 14, cu 33 de puncte.