Echipa franceză OGC Nice a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, meciul cu formaţia FC Nantes, scor 1-1, în etapa a 12-a din Ligue 1.

FC Nantes a deschis scorul în minutul 49, prin Ganago, iar gazdele au egalayât în al şaselea minut al prelugirilor meciului, când Pepe a transformat un penalti. Trei minute mai târziu, în minutul 90+9, arbitrul Francois Letexier a eliminat doi jucători de la Nantes, pe Abdoul Kader Bamba şi portarul Alban Lafont.

Rareş Ilie a rămas pe banca de rezerve la Nice.

Rezultate înregistrate în etapa a 12-a din Ligue 1:

Montpellier – Olympique Lyon 1-2; Olympique Marseille – RC Lens 0-1; Angers – Rennes 1-2; Toulouse – Strasbourg 2-2; Troyes – Lorient 2-2; Reims – Auxerre 2-1; Clermont – Brest 1-3; OGC Nice – FC Nantes 1-1.