Echipa franceză FC Metz, antrenată de românul Laszlo Bölöni, a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, formaţia Lorient, în etapa a 13-a din Ligue 1.

Echipa lui Bölöni a deschis scorul încă din primul minut, prin Sabaly, dar gazdele au reuşit să revină pe tabelă în prima repriză. Faivre a egalat în minutul 7, iar Kroupi a adus în avantaj pe Lorient, în minutul 22. Metz a egalat în minutul 65, prin fundaşul Ismael Traore. Pentru ca în minutul 83 să preia conducerea, după un penalti transformat de Ablie Jallow.

Metz s-a impus cu 3-2 şi echipa antrenată de Bölöni se află pe locul 9 în clasament, cu 16 puncte.