Echipa franceză FC Metz, condusă de antrenorul român Laszlo Bölöni, a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, echipa FC Nantes, în etapa a 24-a din Ligue 1.

Echipa lui Bölöni s-a impus cu 2-0 marcând de două ori în repriza secundă. Mai întâi Mikautadze a transformat un penalti, în minutul 58, apoi georgianul împrumutat de la Ajax a oferit pasa de gol pentru Udol, în minutul 60. A fost prima victorie pentru Metz după zece etape consecutive fără succes în Ligue 1.

În clasament, Metz este pe locul 17, cu 20 de puncte, şi luptă să se salveze de la retrogradare. FC Nantes e pe locul 13, cu 25 de puncte.