Echipa franceză Olympique Marseille a învins miercuri seara, în deplasare, formaţia FC Nantes, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a 21-a din Ligue 1.

Olympique Marseille a deschis scorul pe Le Beaujoire prin autogolul lui Joao Victor, din minutul 57. Oaspeţii şi-au securizat victoria prin golul nu venitului Azzedine Ounahi, semifinalist al Cupei Mondiale din 2022, cu Maroc. Ounahi a înscris în minutul 90+3 şi Marseille a trecut momentan pe poziţia secundă din Ligue 1, cu 46 de puncte.

Rezultate înregistrate miercuri în etapa a 21-a din Ligue 1:

Toulouse – Troyes 4-1; Stade de Reims – Lorient 4-2; Angers – Ajaccio 1-2; FC Nantes – Olympique Marseille 0-2; Lille – Clermont 0-0.