Echipa franceză PSG a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia FC Nantes, în etapa a 22-a din Ligue 1.

Gazdele au marcat primele pe stadionul La Beaujoire-Louis Fonteneau, prin Pallois, dar a fost ofsaid şi golul din minutul 45+2 a fost anulat. Parizienii au fost cei care au deschis scorul, în minutul 60, prin Lucas Hernandez. În minutul 61, Luis Enrique l-a aruncat în luptă şi pe Mbappe, iar acesta a stabilit rezultatul final, 2-0, în minutul 78, înscriind dintr-un penalti pe care tot el îl obţinuse.

PSG este lider solitar în Ligue 1, cu 53 de puncte, 14 mai multe decât Nice, ocupanta locului secund. FC Nantes e pe locul 13, cu 22 de puncte.