Echipa franceză Paris SG a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de către formaţia AS Monaco, scor 1-3, într-un meci contând pentru etapa a 23-a din Ligue 1.

AS Monaco a avut o primă repriză extraordinară în faţa unui PSG care a aliniat o formulă de echipă fără Messi, Mbappe şi Sergio Ramos. Aleksandr Golovin a deschis scorul pentru gazde, în minutul 3, iar în minutul 17 Wissam Ben Yeder l-a majorat la 2-0.

Zaire-Emery a redus din diferenţă pentru PSG, în minutul 38, însă Ben Yedder a reuşit dubla şi a stabilit scorul final încă din minutul 45+1.

PSG conduce în clasament cu 54 de puncte, urmată de AS Monaco, cu 47 de puncte.