Echipa franceză Olympique Marseille a învins duminică, în deplasare, pe AS Monaco, scor 3-2, cu un gol marcat în al şaptelea minut de prelungire al partidei.

Oaspeţii au deschis scorul pe Stade Louis II, Alexis Sanchez înscriind în minutul 34. Ben Yedder a egalat dintr-un penalti, în minutul 44, iar Monaco a trecut la conducere în minutul 71, când Volland a înscris pentru 2-1. Marseille a egalat prin Veretout, în minutul 82, dar lovitura finală a fost dată în al şaptelea minut de prelungire. Payet a executat o lovitură liberă, iar Sead Kolasinac a marcat golul victoriei oaspeţilor.

Marseille are 30 de puncte şi este pe locul 4 în Ligue 1, în timp ce Monaco a rămas cu 27 de puncte, pe locul 6.