Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, în care s-au acordat două cartonaşe roşii şi gazdele au ratat un penalti pe final.

De la Sepsi, Vaşvari a ratat, în minutul 90+1, un penalti acordat pentru un fault în careu.

În minutul 76, de la oaspeţi a fost eliminat Ebralidze.

În minutul 83, şi de la Sepsi a fost eliminat un jucător, Răzvan Tincu, pentru un fault la Simonovski.

Sepsi: Niczuly – Radoslav, Tincu, Barisic, Konongo – Vaşvari, Velev (Salli ’46) – Carnat (Deaconu ’75), Flores, Ştefănescu – Safranko (Karanovic ’46).

FC Voluntari: Râmniceanu – Struna, C. Achim, Balaur, A. Vlad – I. Gheorghe, Gorobsov, Căpăţână – Ionuţ Costin (Signorelli ’59), Ebralidze, Papazoglou (Simonovski ’81).

Cartonaşe galbene: Barisic ’43, Flores ’68 / Ebralidze ’32, ’76, Gorobsov ’65, Simonovski ‘89

Cartonaşe roşii: Tincu ’83 / Ebralidze ‘76

Arbitri: Horia Mladinovici - Marius Nicoară, Bogdan Gheorghe - Andrei Chivulete;

Observatori: Constantin Ştefan, Marian Ivan