Formaţia FC Voluntari a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Academica Clinceni, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Ligii I, prima confruntare de după pauza cauzată de pandemia de coronavirus.

Au marcat Simonovski ’21, Santos ’27 (autogol) şi Tudorie ’76.

În minutul 66, un gol marcat de Dobrescu (Academica) a fost anulat pentru ofsaid

În minutul 84, de la gazde a fost eliminat Vlad, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

FC Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, Fl. Achim, N. Vlad – Căpăţînă (Benzar ’87), De Lucas, I. Gheorghe (Gorobsov ’46) – Sanoh (Belu ’73), Simonovski  (Tudorie ’72), Măţan (Morar ’78). Antrenor: Mihai Teja

Academica Clinceni: Santos – G. Matei (Ventura ’74), Bejan (R. Ion ’46), Patriche, Dobrescu – Cebotaru, Şut (F. Achim ’74), Albu – Merloi, Vojtus (Moussa ’46), Buziuc (Markovic ’64). Antrenor: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Căpăţînă ’23, Sanoh ’46, Vlad ’58, ‘84 / Şut ’22, Moussa ’47, Dobrescu ’57, Matei ’60, Ventura ‘82

Cartonaş roşu: Vlad ‘84

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Colţescu, ajutat de asistenţii Daniel Mitruţi şi Marius Nicoară. Arbitru de rezervă a fost Viorel Flueran.