Echipa CSC Şelimbăr a încheiat la egalitate joi, în deplasare, scor 0-0, cu formaţia Gloria Buzău, în etapa a treia din play-off-ul ligii secunde.

După o prima repriză modestă, fără vreo ocazie la cele două porţi, Gloria şi Şelimbăr au furnizat un joc fără nici o fază notabilă şi în partea secundă. Mihnea Rădulescu a trimis un şut bun pe poartă, în minutul 72, dar partida s-a terminat fără gol marcat. Ambele echipe nu au reuşit încă să obţină victorii în play-off.

În clasament, CSC Şelimbăr ocupă locul secund, cu 44 de puncte, la două puncte în urma liderului, Unirea Slobozia. Gloria Buzău se află pe poziţia a patra, cu 37 de puncte.