Formaţia Gloria Buzău a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 4-4, cu echipa CSA Steaua, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii 2 Casa Pariurilor în care a revenit de la 0-2 şi care a fost marcat de răsturnări de situaţie şi pe final, când s-au înscris tre goluri.

CSA Steaua a înscris la început prin Ilie ‘4 şi Raicu ’31.

Gazdele au revenit şi au preluat conducerea prin Chică-Roşă ’38, Dumitrache ’45 şi Dumitru ’68 (penalti).

Pe final, CSA Steaua a egalat prin Chipirliu, în minutul 89. După doar un minut Gloria a preluat din nou avantajul, prin Mihaiu. Scorul final a fost stabilit, în minutul 90+2, de golul lui Beţa de la CSA Steaua.

Tot duminică, Unirea Slobozia a învins cu 1-0 CSM Alexandria.

Meciul Corvinul Hunedoara – CS Mioveni se va disputa luni, de la ora 16.00.