Echipa Unirea Slobozia a învins vineri, în deplasare, scor 1-0, formaţia FC Argeş, într-un meci din etapa a 13-a a ligii secunde.

La Mioveni, după o primă repriză încheiată cu scor alb, oaspeţii au deschis scorul în minutul 64, când Gabriel Lazăr a înscris cu o lovitură de cap după un corner. Unirea Slobozia s-a impus cu 1-0 şi echipa lui Adrian Mihalcea a egalat la puncte liderul din liga secundă, Şelimbăr, ambele având acum 27 de puncte. Slobozia este pe locul secund, iar Şelimbăr are un meci mai puţin disputat.

De cealaltă parte, FC Argeş, echipa antrenată de Eugen Neagoe, e doar pe locul 13, cu 15 puncte.