Echipa Ceahlăul Piatra Neamţ a învins joi seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia FC Argeş, în primul meci din etapa a 14-a a Ligii secunde.

Nemţenii au înscris ambele goluri în prima repriză. Azdren Llullaku a transformat un penalti acordat de arbitru, în minutul 7, deschizând scorul. Acelaşi Llullaku a executat al doilea penalti primit de gazde, în minutul 15, dar a trimis pe lângă poartă. Ceahlăul s-a impus totuşi la diferenţă de două goluri, după ce Patrick Petre a majorat scorul în minutul 31.

S-a terminat 2-0 pentru nemţeni care au urcat, momentan, pe locul 5 în Liga 2, având 22 de puncte. FC Argeş este pe poziţia a 15-a, cu 15 puncte.