Formaţia Lazio Roma, cu Ştefan Radu rezervă, a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 4-3, echipa Spezia, într-un meci din etapa a XXXV-a a campionatului Italiei.

Spezia a condus cu 1-0, 2-1 şi 3-2. Au marcat Adou ‘9, Agudelo ’35 şi Hristov ’56. Pentru Lazio au înscris Immobile ’33 (penalti), Provedel ’54 (autogol), Milinkovic-Savic ’68 şi Acerbi ’90.

Tot sâmbătă, Sampdoria a învins cu 1-0 Genoa. A marcat Sabiri, în minutul 27. La Genoa, Criscito a ratat un penalti în minutul 90+6.

Partidele Juventus – Venezia, Empoli – Torino, AC Milan – Fiorentina, Udinese – Inter Milano şi AS Roma – Bologna se vor disputa duminică, iar confruntarea Atalanta – Salernitana este programată luni.