Formaţia Valencia a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Deportivo Alaves, într-un meci din etapa a XVIII-a a campionatului Spaniei, în care a condus cu 1-0.

Oaspeţii au deschis scorul prin Parejo, în minutul 14.

Pentru gazde au înscris însă apoi Borja ’21 şi Pina ’45.

Tot sâmbătă, Real Valladolid – Rayo Vallecano, scor 0-1. A marcat Medran, în minutul 1. În minutul 87, Real Valladolid a ratat un penalti prin Michel.

Întâlnirea Huesca – Betis Sevilla are loc de asemenea sâmbătă.

Partidele Eibar – Villarreal, FC Sevilla – Atletico Madrid, Real Madrid – Real Sociedad şi Getafe – FC Barcelona sunt programate duminică, iar meciul Celta Vigo – Athletic Bilbao se va disputa luni.