Echipa spaniolă Granada a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Alaves, la care jucătorul român Ianis Hagi a fost rezervă.

Granada a deschis scorul în minutul 9, când Myrto Uzuni a transformat un penalti. Gazdele au intrat la pauză cu avantaj de două goluri, după ce Lucas Boye a înscris cu o lovitură de cap în minutul 38. Chiar dacă oaspeţii au dominat la posesie şi dueluri câştigate, având mai multe cornere, elevii lui Lucas Garcia nu au reuşit să înscrie şi Granada s-a impus cu 2-0. Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată.

În clasament, Alaves are 32 de puncte şi este pe locul 14, iar Granada e pe 19, cu 17 puncte.