Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 5-0, fomaţia Las Palmas, în etapa a 25-a din La Liga.

Pe Civitas Metropolitano, madrilenii nu au întâmpinat probleme deosebite în partida cu Las Palmas, de care au dispus cu 5-0. Marcos Llorente a realizat dubla în prima repriză, marcând în minutele 15 şi 20, iar Angel Correa a înscris pentru 3-0 imediat după pauză, în minutul 47. Tot Correa a făcut 4-0 în minutul 62, iar rezultatul final a fost stabilit de Memphis Depay, în minutul 87.

La Atletico, portarul român Horaţiu Moldovan a rămas pe banca de rezerve.

Atletico Madrid se află pe locul 3 în La Liga, cu 51 de puncte, în timp ce Las Palmas ocupă poziţia a 9-a, cu 35 de puncte.