Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Real Valladolid, scor 3-0, într-un meci al etapei a 18-a din La Liga.

Pe stadionul Civitas Metropolitano, gazdele au avut un forcing de zece minute în care au rezolvat meciul. Alvaro Morata a deschis scorul în minutul 18, apoi a venit golul lui Griezmann, din minutul 23. Tabela a fost închisă de Hermoso, în minutul 28. Atletico s-a impus cu 3-0 şi rămâne pe locul 4, cu 31 de puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în meciurile etapei a 18-a din La Liga:

Rayo Vallecano – Real Sociedad 0-2 (Sorloth 15, Barrenetxea 36).

Espanol Barcelona – Betis Sevilla 1-0 (Braithwaite 43);

Atletico Madrid – Real Valladolid 3-0 (Alvaro Morata 18, Griezmann 23, Hermoso 28).