Atacantul Claudiu Keşeru a marcat un gol în meciul ŢSKA Moscova - Ludogoreţ, scor 1-1, din etapa a V-a a Grupei H a Ligii Europa. Jucătorul român a trimis în poartă, din marginea careului mic, un balon primit de la Wanderson, deschizând scorul, în minutul 66. Cialov a egalat, zece minute mai târziu.

Rezultate nregistrate, joi, în meciurile care au început la ora 19.55.

Grupa G

Feyenoord - Glasgow Rangers, scor 2-2 (1-0);

Au marcat: Toornstra '33 Sinisterra '68 / Morelos '53, '65.

Young Boys Berna - FC Porto, scor 1-2 (1-0);

Au marcat: Fassnacht '6 / Aboubakar '76, '79.

Clasament: Rangers, opt puncte, Porto, şapte, Young Bouys, şapte, Feyenoord, cinci.

Grupa H

Ferencvaros - Espanol, scor 2-2 (1-1);

Au marcat: Siger '23, Skvarka '90+1 / Melendo '31, Darder '90+6.

ŢSKA Moscova - Ludogoreţ, scor 1-1 (0-0);

Au marcat: Cialov '76 / Keşeru '66.

- La oaspeţi, atacantul Claudiu Keşeru şi fundaşul Dragoş Grigore au fost titualri, iar fundaşul Cosmin Moţi, rezervă. Keşeru a jucat până în minutul 87, când a fost înlocuit cu Swierczok.

Clasament: Espanol, 11 puncte, Ludogoreţ, şapte, Ferencvaros, şase, ŢSKA Moscova, două. Espanol s-a calificat în 16-imi, înaintea ultimei etape.

Grupa I

Olexandria - Wolfsburg, scor 0-1 (0-1);

A marcat: Weghorst '45+1.

Saint-Etienne - Gent, scor 0-0;

Clasament: Gent, nouă puncte, Wolfsburg, opt, Saint-Etienne, patru, Olexandria, trei. Gent şi Wolfsburg s-au calificat în 16-imi.

Grupa J

Wolfsberger AC - Borussia Monchengladbach, scor 0-1 (0-0);

A marcat: Stindl '60.

Istanbul Başakşehir - AS Roma, scor 0-3 (0-3);

Au marcat: Veretout '30 (p), Kluivert '40, Dzeko '45+1.

- Acest meci a fost arbitrat de o brigadă română, condusă de Ovidiu Haţegan.

Clasament: Borussia, opt puncte, AS Roma, opt, Istanbul BB, şapte, Wolfsberger, patru.

Grupa K

Braga - Wolverhampton, scor 3-3 (1-3);

Au marcat: Horta '6, Paulinho '64, Fransergio '79 / Jimenez 14, Doherty '34, Traore '35.

Beşiktaş - Slovan Bratislava, scor 2-1 (0-1);

Au marcat: Roco '76, Ljajici '90+2 (p) / Erik Daniel '35.

Clasament: Braga, 11 puncte, Wolverhampton, zece, Slovan, patru, Beşiktaş, trei. Braga şi Wolverhampton s-au calificat în 16-imi.

Grupa L

AZ Alkmaar - Partizan Belgrad, scor 2-2 (0-2);

Au marcat: Druijf '88 şi '90+2 / Asano '16, Soumah '27.

Astana - Manchester United, scor 2-1 (0-1).

Au marcat: Şomko '55, Bernard '62 (a).

Clasament: Manchester United, zece puncte, AZ Alkmaar, nouă puncte, Partizan, cinci, Astama, trei. United şi Alkmaar s-au calificat în 16-imi.