Echipa italiană Juventus Torino a învins vineri, pe teren propriu, echipa Empoli, scor 4-0, într-un meci al etapei a 11-a din Serie A. Răzvan Marin a fost integralist la Empoli.

Torinezii au deschis scorul în minutul 8 prin Moise Kean, iar Weston McKennie l-a majorat în minutul 55. Tabela a fost închisă de Adrien Rabiot, cu o dublă, în minutele 88 şi 90+4.

Mijlocaşul Răzvan Marin a fost integralist la Empoli. Marin a şutat la poarta lui Szczesny în minutul 18, fără mari probleme pentru portarul polonez, şi a jucat rolul de coordonator al echipei sale.

În clasament, Juventus e pe locul 7, cu 19 puncte, iar Empoli se află pe poziţia a 11-a, cu 11 puncte.