Echipa Juventus Torino a învins, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, echipa Sampdoria Genova, în etapa a XIX-a a campionatului Italiei. În minutul 90+2, Sampdoria a egalat prin Saponara, însă golul a fost anulat.

Ronaldo a marcat în minutele 2 şi 65, ultimul gol fiind înscris din penalti.

Lovitura de la 11 metri a fost acordată după un henţ, iar arbitrul a ezitat câteva momente şi chiar a consultat sistemul VAR, însă şi-a menţinut decizia.

Fabio Quagliarella a marcat pentru Sampdoria în minutul 33, dintr-un penalti acordat după consultarea sistemului VAR la un henţ al lui Emre Can.

În minutul 90+2, Sampdoria a marcat prin Saponara, însă golul a fost anulat după câteva minute, în urma consultării sistemului VAR, pe motiv de ofsaid.