Formaţia Juventus Torino a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Atalanta, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Italiei, în care a revenit de la 0-1 şi gazdele au ratat un penalti.

Juventus nu are nicio înfrângere în 13 etape şi este lider în clasament, cu 36 de puncte ă 11 victorii, două remize.

Atalanta a ratat sâmbătă un penalti prin Barrow, în minutul 16. În minutul 56, gazdele au deschis scorul prin Gosens.

Pentru Juventus au marcat Higuain ’74, ’82 şi Dybala ‘90+2.

Partidele AC Milan – Napoli şi Torino – Inter Milano au loc tot sâmbătă, meciurile Bologna – Parma, AS Roma – Brescia, Verona – Fiorentina, Sassuolo – Lazio Roma, Sampdoria – Udinese şi Lecce – Cagliari sunt programate duminică, iar întâlnirea Spal – Genoa se va disputa luni.