JO de iarnă: Vasile Marian Gîtlan şi Darius Şerban, locul 17 la sanie dublu masculin

JO de iarnă: Vasile Marian Gîtlan şi Darius Şerban, locul 17 la sanie dublu masculin
FOTO: Facebook COSR

Vasile Marian Gîtlan şi Darius Lucian Şerban s-au clasat, miercuri, pe locul 17 în proba de sanie dublu masculin de la Jocurile Olimpice de iarnă.

Gîtlan şi Şerban au ocupat locul 17 cu timpul 1:48.190, după manşa 2, finală a probei.

Aurul le-a revenit italienilor Emanuel Rieder şi Simon Kainzwaldner.

Pe locul doi s-au clasat austriecii Thomas Steu şi Wolfgang Kindl, iar bronzul a fost câştigat de Tobias Wendl şi Tobias Arlt.

Rezultatele de miercuri ale sportivilor români:

Sanie - dublu

  • Raluca Nicoleta Strămăturaru, Mihaela Carmen Manolescu - locul 9 - cu timpul 1:48.744, după manşa 2, finală
  • Vasile Marian Gîtlan, Darius Lucian Şerban - locul 17 - cu timpul 1:48.190, după manşa 2, finală


Biatlon - 15 km
 

  • Anastasia Tolmacheva - locul 72 - cu timpul 48:30.0
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor