JO de iarnă: Julia Simon, câştigătoarea competiţiei de biatlon 15 km individual / Reprezentanta României, Anastasia Tolmacheva, a ocupat locul 72

JO de iarnă: Julia Simon, câştigătoarea competiţiei de biatlon 15 km individual / Reprezentanta României, Anastasia Tolmacheva, a ocupat locul 72
FOTO: FR de Schi Biatlon

Sportiva franceză Julia Simon a câştigat, miercuri, proba proba feminină de 15 km Individual (biatlon) din cadrul Jocurilor Olimpice Milano-Cortina.

Medalia de argint i-a revenit tot unei sportive din Franţa, Lou Jeanmonnot, iar pe a treia treaptă a podiumului a urcat Lora Hristova (Bulgaria).

Reprezentanta României, Anastasia Tolmacheva, s-a clasat pe locul 72. “A fost o cursă solicitantă, dusă la bun sfârşit cu determinare, iar simpla participare la o competiţie de cel mai înalt nivel reprezintă o experienţă valoroasă. Felicitări!”, notează Federaţia Română de Schi Biatlon pe Facebook.

Miercuri concurează la JO de iarnă încă patru români:

La sanie dublu masculin, vor evolua Marius Gîtlan şi Darius Şerban, de la ora 18.00, la Cortina Sliding Centre.

De la aceeaşi oră, tot la Cortina, este programat concursul de sanie dublu feminin, în care România este reprezentată de Raluca Strămăturaru şi Carmen Manolescu.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră