Reprezentativa Italiei a învins, cu scorul de 2-1, selecţionata Arabiei Saudite, în timp ce Portugalia a încheiat la egalitate, scor 2-2, cu Tunisia, în meciuri amicale disputate luni.

Mario Balotelli, revenit în naţionala Italiei după patru ani, a marcat în minutul 21, al doilea gol al italienilor fiind înscris de Andrea Belotti, în minutul 68.

Pentru Arabia Saudită a punctat Yehya Al Shehri (72).

Portugalia a condus Tunisia, scor 2-0, prin golurile lui André Silva, 22’ şi Joao Mario, 34’, însă a fost egalată în urma reuşitelor semnate de Anice Badri (39’) şi Fakhreddine Ben Youssef (64’).