Portarul Ionuţ Radu a fost în premieră titular la Inter Milano în acest sezon, miercuri, în meciul cu Empoli, disputat, pe teren porpriu, în optimile de finală ale Cupei Italiei.

El a fost creditat cu un autogol în minutul 76, când Cutrone a trimis cu capul balonul în transversală, de unde a ricoşat în spatele goalkeeper-ului român şi a intrat apoi în poartă.

Acesta a fost golul de 2-1 pentru Empoli. Au marcat anterior Alexis Sanchez (Inter) '13, respectiv Bajrami '61.

Până la urmă, gazdele au obţinut victoria cu scorul 3-2, după prelungiri şi după ce au marcat Ranocchia '90+1 şi Sensi '104.

În sferturi, Inter va evolua cu învingătoarea meciului AS Roma - Lecce, programat joi, de la ora 22.00.